Konopné semínko

Konopné semínko

Konopné semínko můžete zakoupit neloupané či loupané. Konopné semínko můžeme s klidem zařadit k nejvýživnějším potravinám, je v něm ukryto velké množství minerálů, vitamínů, stopových prvků i proteinů. Je průměrně tvořeno z 25 % bílkovin, 31% tuků a 34% uhlohydrátů. Obsahuje 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které lidské těl...

Konopné semínko

Konopné semínko můžete zakoupit neloupané či loupané. Konopné semínko můžeme s klidem zařadit k nejvýživnějším potravinám, je v něm ukryto velké množství minerálů, vitamínů, stopových prvků i proteinů. Je průměrně tvořeno z 25 % bílkovin, 31% tuků a 34% uhlohydrátů. Obsahuje 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které lidské tělo neumí syntetizovat. Konopné semínko obsahuje vyvážený poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6, dále jsou tu kyseliny gama linolenová a olejová – omega-9. Semínko má rovněž vysoký obsah vitamínu E, B1 a B2, je bohaté na minerály, zejména hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník a zinek. Neobsahuje lepek, proto je vhodné pro osoby trpící celiakií. Konopné semínko je rostlinného původu, a proto je vhodné i pro vegany.

Konopné semínko je vhodné do všech pokrmů, jak ve studené, tak teplé kuchyni. Nejčastěji se konopné semínko využívá do jogurtů, salátů, pečiva či k výrobě konopného mléka. Konopné semínko neloupané je vstupní surovinou do našich výrobků.

Zobrazit

Konopné semínko Počet produktů: 7

Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek

Follow us on Facebook