Konopné potraviny

Konopné potraviny

V naší nabídce konopných potravin naleznete konopná semínka loupaná či neloupaná, panenský konopný olej, konopnou mouku, těstoviny a konopné pochutiny.

Vstupní potravinou je konopné semínko neloupané. Konopné semínko můžeme s klidem zařadit k nejvýživnějším potravinám, je v něm ukryto velké množství minerálů, vitamínů, stopovýc...

Konopné potraviny

V naší nabídce konopných potravin naleznete konopná semínka loupaná či neloupaná, panenský konopný olej, konopnou mouku, těstoviny a konopné pochutiny.

Vstupní potravinou je konopné semínko neloupané. Konopné semínko můžeme s klidem zařadit k nejvýživnějším potravinám, je v něm ukryto velké množství minerálů, vitamínů, stopových prvků i proteinů. Je průměrně tvořeno z 25% bílkovin, 31% tuků a 34% uhlohydrátů. Obsahuje 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které lidské tělo neumí syntetizovat. Konopné semínko obsahuje vyvážený poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6, dále jsou tu kyseliny gama linolenová a olejová – omega-9. Semínko má rovněž vysoký obsah vitamínu E, B1 a B2, je bohaté na minerály, zejména hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník a zinek. Neobsahuje lepek, proto je vhodné pro osoby trpící celiakií.

Konopné semínko je vhodné do všech pokrmů, jak ve studené tak teplé kuchyni. Nejčastěji se využívá do jogurtů, salátů, pečiva či k výrobě konopného mléka.

Za studena lisovaný olej z konopných semen, je vyrobený ze semen vybraných registrovaných potravinářských odrůd konopí. Při výrobě se nepoužívají žádná rozpouštědla či rafinace. Konopný olej vyniká příjemnou, jemnou oříškovou chutí. Je zelené barvy s typickou konopnou vůní. Podporuje buněčný metabolismus a imunitní systém. Neměl by se zahřívat na teplotu vyšší něž 180 °C. Je nutno uchovat obal uzavřený v chladničce, kdy je zaručena dlouhodobá trvanlivost.

Zobrazit

Konopné potraviny Počet produktů: 44

Podkategorie

 • Startovací balíček
 • Panenský konopný olej

  Panenský konopný olej

  Konopný olej je za studena lisovaný olej z konopných semen, je vyrobený ze semen vybraných registrovaných potravinářských odrůd konopí. Při výrobě konopného oleje se nepoužívají žádná rozpouštědla či rafinace. Konopný olej vyniká příjemnou, jemnou oříškovou chutí. Je zelené barvy s typickou konopnou vůní. Podporuje buněčný metabolismus a imunitní systém. Neměl by se zahřívat na teplotu vyšší něž 180 °C. Je nutno uchovat obal uzavřený v chladničce, kdy je zaručena dlouhodobá trvanlivost.

 • Konopné semínko

  Konopné semínko

  Konopné semínko můžete zakoupit neloupané či loupané. Konopné semínko můžeme s klidem zařadit k nejvýživnějším potravinám, je v něm ukryto velké množství minerálů, vitamínů, stopových prvků i proteinů. Je průměrně tvořeno z 25 % bílkovin, 31% tuků a 34% uhlohydrátů. Obsahuje 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které lidské tělo neumí syntetizovat. Konopné semínko obsahuje vyvážený poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6, dále jsou tu kyseliny gama linolenová a olejová – omega-9. Semínko má rovněž vysoký obsah vitamínu E, B1 a B2, je bohaté na minerály, zejména hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník a zinek. Neobsahuje lepek, proto je vhodné pro osoby trpící celiakií. Konopné semínko je rostlinného původu, a proto je vhodné i pro vegany.

  Konopné semínko je vhodné do všech pokrmů, jak ve studené, tak teplé kuchyni. Nejčastěji se konopné semínko využívá do jogurtů, salátů, pečiva či k výrobě konopného mléka. Konopné semínko neloupané je vstupní surovinou do našich výrobků.

 • Konopné těstoviny

  Konopné těstoviny

  Konopné těstoviny obsahují 10 % konopné mouky. Konopné těstoviny jsou vhodné do teplých či studených pokrmů např. k omáčkám či do salátů. Konopné těstoviny jsou zdravější alternativou běžných těstovin.

 • Konopné sladkosti

  Konopné sladkosti

  Mezi naše nejžádanější konopné sladkosti v současné době zařazujeme konopné zlaťáčky, které si vyrábíme v naší pekárně. Konopné cereální zlaťáčky prodáváme bez příchutě, se skořicí, čokoládou, brusinkami a s chilli. Dále mezi konopné sladkosti zařadíme naše konopné zlaťáky s polevou či bez polevy a cereální sušenky klasik, které se vyrábí totéž v naší pekárně.

  Konopná čokoláda spojuje jemnou chuť čokolády s oříškovou chutí konopného semínka. Konopnou čokoládu nabízíme ve dvou variantách, a to mléčnou a hořkou. Chraštické trojhránky s konopným semínkem jsou čokoládové trojhránky s jemnou oříškovou chutí konopného semínka.

  Konopné sladkosti mají svoji specifickou chuť. Konopné sladkosti z naší pekárny jsou vyráběné ručně a s láskou.

 • Konopné nápoje

  Konopné nápoje

  Mezi konopné nápoje můžeme zařadit konopný list, který má zklidňující účinky a působí antibakteriálně. Jeho specifická konopná vůně nelze srovnávat s ostatními bylinnými výluhy. Konopný list neobsahuje kofein. Konopný list se dá využít i jako koření do teplé či studené kuchyně.

 • Konopná mouka

  Konopná mouka

  Konopná mouka se vyrábí rozemletím vylisovýnch konopných semínek. Konopná mouka je dobře využitelná v kuchyni jako náhražek pšeničné mouky. Je ovšem potřeba ji použít v kombinaci s jinou moukou např. pohankovou či mandlovou.

 • Konopné výlisky

  Konopné výlisky

  Konopné výlisky se získávají metodou lisování za studena, kdy v nich zůstává vysoký podíl zdraví prospěšných látek a nenasycených mastných kyselin.

  Konopné výlisky obsahují fotosteroly, kvalitní bílkoviny a tuky. Konopné výlisky obsahují ideální poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6 > 1:3

  Konopné výlisky jsou vhodné pro zvířata, především pro psy, hlodavce a koně. Vhodné je přidávat konopné výlisky celoročně do krmiva nebo jako pamlsek. Konopné výlisky jsou pouze doplněk stravy. Doporučená dávka konopných výlisků pro psy 3 granule, pro hlodavce 2 granule a pro koně 1-2 hrsti.

  Složení:
  31 % bílkovin
  9 % tuk (z toho 80% esenciálních mastných kyselin)
  30 % vláknina
  6 % popeloviny (min. látky)
  Vitamíny A, D, E, K

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 44 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 44 položek

Follow us on Facebook